Sötét jövő elé nézhet a ,,vadvízi evezés'' kifejezés.
Mai rohanó világunkban, a globalista plázaidiotizmus korában néhányszor végig kell gondolnunk, mit mondunk ki.
Például sértő az állatokra nézve a „háziállat” kifejezés – írja az Állati Etika nevű tudományos szaklap a The Telegraph tudósítása szerint. A házi kedvencekre ezentúl az „állati társ” megnevezés használatát javasolja a szaklap. Ezek szerint a görényre sem mondhatjuk, hogy bűzlik, hanem inkább azt, hogy ,,számunkra kellemetlen szagot áraszt'' --- mert így nem sértjük önérzetében.
Nos, a ,,vadvízi kajakozás'' kifejezés a vizeket sérti, mert bizonyos vizeket vadnak minősít azzal a megkülönböztető jelzővel ellátva, ami a ,,nem szelíd'' fogalom alá esik, azaz szelíd dolgokkal összeférhetetlen. Mai szélsőliberális szemléletmóddal a vadvizeket a ,,rejtve barátságos víz'' elnevezéssel kellene illetnünk, ahogy például a cigányokat sem nevezhetjük (libsi vagy kripto-liberális politikusaink szerint) cigánynak, hanem ,,rejtett erőforrásnak''. Nos, ha igazán ki akarod forgatni a világot, rejtve barátságos vízre rejtett erőforrású túravezetőkkel mész. (Ember! Láttál már cigány túravezetőt a szemétdombon kívül?!)
A publikációt Andrew Linzey professzor, teológus és az Oxfordi Állatetikai Központ igazgatója szerkeszti, kiadását pedig az amerikai Illinois Egyetem is támogatja. Linzey a közlöny első számának vezércikkében kifejti, ha valóban javítani akarunk az állatok helyzetén, először a derogáló nyelvezettel kell leszámolnunk. (Ezen mondat logikai szerkezetéről viszont nem mondott semmit.)
Nem csupán a „házikedvenc” kifejezés használatát mellőzné, de a „tulajdonos” kitétel is szúrja a teológus szemét, ezzel ugyanis egyszerű tulajdonná, morális kétségek nélkül kihasználható tárggyá alacsonyítjuk „állati társunkat”. Linzey szerint „emberi gondozó” lenne a megfelelő szó. A professzor szerint ugyanígy nem etikus a „vadon”, „vadállat” megnevezés sem, hiszen ezzel előítéletesen civilizálatlan, barbár helynek festjük le a természetet, sokkal jobb lenne, ha inkább a „szabadon élő” kitételt használnánk. A negatív hangzatú, igazságtalan közmondásoknak sincs helyük a nyelvben, véli a teológus: „ravasz, mint a róka”, „zabál, mint egy disznó”, „iszik, mint a gödény” és így tovább – ezek mind károsak az állati emancipáció szempontjából.
(A Telegraph (telegraph.co.uk) nyomán)
Gratulálunk! Ezen szellemi teljesítményt már korábban lekörözte az SZDSZ-es Kunce Gábor az objektív ,,cigánybűnöző'' helyett a szubjektív ,,megélhetési bűnöző'' elnevezéssel. Ezt belenevelték az emberekbe a médián keresztül: sikerült neki. Azóta cigányaink folyamatosan visszaélnek ezzel, és a járulékos jogalkotói anomáliákkal. Íme a szélsőliberális szóhasználat orweli újbeszél-nyelvezete. Lassan már tényleg olyan lesz a nyelvünk, hogy a rendszer is támadhatatlanná válik a szó eszközeivel.
Sajnos ez nem vicc már.
Add a commentSzlovénia, Soca folyó, 2008 nyarán...
Tudtuk mindig, hogy helyi érdekeltségű túraszervező csapatok saját piacuk féltése érdekében mindent megtesznek azért, hogy egyes magyar- és egyéb nemzetiségű cégek ne rontsák saját piaci légterüket. Azonban ez néha odáig fajul, hogy az embernek hányingere támad. Az alábbi intelem szintén valós eseményeken alapul, de személyneveket nem írok ide, mert bizonyos pszichotikus tünetek miatt ezt nem érdemlik meg.
Add a comment